Inimesed

mees

RAIT KAARMA

Vandeadvokaat, partner

rait.kaarma@abkaarma.ee, +372 5661 4735

LinkedIn

Rait on kogenud vandeadvokaat, kellel on enam kui kümne aastane kogemus suuremahuliste äritehingute nõustamisel ning kohtuvaidluste edukal pidamisel. Seejuures on ta edukalt esindanud kliente mitmetes Riigikohtus pretsedendini viinud kohtuvaidlustes ja nõustanud ning vaielnud tulemuslikult maksu- ja tolliõiguse valdkonnas. Alates 2014ndast aastast tegutseb Rait omanimelise advokaadibüroo kaudu. Enne seda omandas kogemust erinevates suuremates tippadvokaadibüroodes ja asutas 2013 koostöös tuntud audiitorbürooga advokaadibüroo. Rait on lõpetanud 2003ndal aastal Tartu Ülikooli ja omandanud Tallinna Ülikoolist strateegilise juhtimise erialal magistrikraadi. Eesti Advokatuuri 2013 otsusega nimetati ta Eesti Advokatuuri põhiõiguste kaitse komisjoni liikmeks. Rait osutab õigusteenust eesti, inglise ja vene keeles.

Rait Kaarma teeb jooksvalt Eesti maksuseaduste teemal kaastööd mainekatele rahvusvahelistele maksuõiguse organisatsioonidele IBFD (International Bureau of Fiscal Documentation) ja osaleb IFA (International Fiscal Association) Eesti tegevustes. Peale selle on Rait ära märgitud väljaandes Legal500 ning on olnud Tartu Ülikooli lektor magistriprogrammi „Intellektuaalsel omandil baseeruva ettevõtte elutsükli õiguslikud aspektid“ raames. Samuti avaldab ta perioodiliselt artikleid ja annab loenguid äri- ning maksuõiguse ning nn uue äri (e-lahendused ja start-up ettevõtetega seotud küsimused) teemadel. Lisaks oli Rait 2014 Äripäeva korraldatud „Eduka Eesti“ arvamuskonkursi üks nominentidest ning on Martensi Seltsi üks asutajaliikmetest.

Raidi hobideks on tennis ja lugemine.

rivo

RIVO KALDVEE

Vandeadvokaat, partner

rivo.kaldvee@abkaarma.ee, +372 503 0614

LinkedIn

Rivol on enam kui viieteistkümneaastane õigusnõustamise kogemus nii organisatsiooni sees kui iseseisva õigusnõustajana. Advokaadina tegeleb Rivo peamiselt erimeelsuste lahendamisega nii kohtuväliselt kui ka kohtus ning nõustab igapäevast majandustegevust ja riigihankeid puudutavates küsimustes. Rivo osutab õigusteenust eesti, inglise ja vene keeles.

Lisaks on Rivol arvestatav ettevõtluskogemus tulenevalt igapäevase õigusnõustamise kõrvalt viimased viisteist aastat investeeringute, äriprotsesside ja inimeste juhtimisest. Rivo on olnud muuhulgas tegev Eesti raudteeveoturu konkurentsile avamisel AS Eesti Raudtee ja Edelaraudtee Infrastruktuuri AS raudteeinfrastruktuuri läbilaskevõime komisjoni liikmena.

ELENA LASS

Jurist

elena.lass@abkaarma.ee, +372 5650 5950

LinkedIn

Elena on lõpetanud 2011. aastal Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse eriala, kus spetsialiseerus finantsarvestuse valdkonnale. 2016. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri. Viis aastat töötas Elena audiitorbüroos BDO Eesti AS, kus omandas kogemusi nii finantsarvestuse, finants- ja siseauditi kui maksunduse valdkonnas. Seejärel asus Elena juristina tööle audiitorbüroo Deloitte juurde asutatud advokaadibüroosse Deloitte Legal. Aastal 2015 asus Elena juristina tööle advokaadibüroosse Kaarma & Kaldvee, kus ta abistab advokaate nende tegevusvaldkondades. Elena räägib eesti, inglise ja vene keelt.

Elena on pidanud tööõiguse ja palgaarvestuse loenguid ja seminare Tallinna Tehnikaülikooli finantsarvestuse instituudi juures. Samuti on Elena esinenud näiteks Tallinna Konverentside, Raamatupidajate Kogu jt poolt korraldatud konverentsidel ja koolitustel. Ka on Elena avaldanud mitmeid erialaseid artikleid erinevates väljaannetes, näiteks ajakirjades MaskuMaksja, Personalipraktik jne.

Elena hobideks on lohe- ja purjelauasurf.